wystroj wnetrz

Aranżacja salonu – pomysły na piękne wnętrze

Salon to prawdziwa wizytówka domu, a zarazem centrum życia rodziny – pragniemy zatem, by prezentował się on jak najlepiej. Jednocześnie, najczęściej wymagamy od tego pomieszczenia również funkcjonalności i wielozadaniowości. Dobrze przemyślana, interesująca aranżacja salonu pozwala domownikom i ich gościom poczuć się komfortowo, zrelaksować się i wypocząć. Wykańczanie wnętrza salonu z pewnością może przysporzyć jednak wiele różnych pytań i wątpliwości. Jaki styl wybrać? Na jakie meble i dodatki się zdecydować? Przychodzimy z pomocą! Poniżej znajdziesz porady i inspiracje, dzięki którym stworzysz nowoczesny, komfortowy salon, poprzez właściwy dobór elementów wykończeniowych.

Spis treści:

Aranżacja salonu – postaw na ciekawe ściany!

Aranżacja salonu – dobór odpowiednich mebli

Aranżacja salonu – stylowe dodatki

Aranżacja salonu – postaw na ciekawe ściany!

Odpowiednio dobrane, interesujące ściany w salonie stworzą w pomieszczeniu wyjątkowy klimat. Warto jest podkreślić miejsca w salonie, które chcemy szczególnie wyeksponować. W tym celu możemy wykorzystać bardziej uniwersalne rozwiązania, takie jak wzorzyste tapety do salonu lub zdecydować się na coś bardziej kreatywnego. Możemy przebierać w różnych opcjach, z czego najciekawsze wydają się te rzadziej spotykane, jak, na przykład, mozaiki na ścianie lub lustrzane płytki. Pamiętajmy jednak, by tego typu rozwiązania stosować jedynie na fragmencie ścian, aby aranżacja salonu nie stała się chaotyczna, a pomieszczenie optycznie się nie zmniejszyło.

Aranżacja salonu – dobór odpowiednich mebli

wystroj wnetrz

Nastrój, jaki stworzymy w salonie w dużej mierze wynika również z doboru mebli. Przy aranżacji salonu bardzo ważna jest kolorystyka – elementy wnętrza powinny ze sobą współgrać i dopełniać się wzajemnie. Choć najbardziej tradycyjnym i uniwersalnym rozwiązaniem są stonowane meble w salonie – szare, bądź beżowo, warto jest też postawić na odważniejsze akcenty kolorystyczne. Bardzo interesujący efekt uzyskamy, gdy zdecydujemy się na pozostawienie sofy w spokojnym tonie, jednocześnie wprowadzając przełamanie nasyconym kolorem fotelem lub pufem.

Aranżacja salonu – oświetlenie i stylowe dodatki

wystroj wnetrz

Jeżeli zależy nam na przestronności i funkcjonalności, zwróćmy szczególną uwagę na oświetlenie salonu. Zadbajmy o to, by każdy zakamarek salonu był doświetlony – to sprawi, że pomieszczenie wyda się większe niż jest w rzeczywistości. Jedno źródło światła tutaj nie wystarczy. Światło podkreśli również dobrane przez nas dodatki. Porcelanowe wazony, obrazy, czy bogato zdobione lustra i wzorzyste dywany do salonu zachwycą swoją formą nawet najbardziej wybrednego gościa. Warto również zaopatrzyć się w piękne, stylowe – te klasyczne, bądź też bardziej nowoczesne – zasłony do salonu.

Dodaj komentarz