brama garazowa

Bramy garażowe – jakie są ich najpopularniejsze rodzaje?

Współczesne budownictwo bardzo często uwzględnia między innymi wybudowanie garażu. Jest to konstrukcja, dzięki której można nie tylko majsterkować, ale również przechowywać auta. Aby usprawnić wjazd oraz wyjazd montuje się tam bramy garażowe. Jakie są ich rodzaje? Fachowcy informują.

Bramy garażowe – uchylne

Bramy garażowe w Poznaniu, które są uchylne to chyba jeden z najpopularniejszych rodzajów, jakie można spotkać w garażach. Tak jak wskazuje na to nazwa, konstrukcje te uchylają się na specjalnych wspornikach, których prędkość nadawana jest przez napęd.

Drzwi wejściowe aluminiowe również działają właśnie na zasadzie uchylania. Taki rodzaj może być montowany jednak tylko wtedy, gdy pozwala na to przestrzeń znajdująca się na zewnątrz. Jeśli jest jej mało, to wtedy uchylna brama może się nie sprawdzić.

Bramy garażowe – rolowane

Rolowane bramy również należą do tych, które cieszą się popularnością. Montuje się je w zupełnie inny sposób niż wszystkie inne. Miejscem na napęd jest sufit, w którym znajduje się silnik generujący ruch.

Rolowana brama garażowa składa się z odpowiednio dobranych segmentów, które zawijane są na rolę. W ten sposób używając pilota, można mieć pewność, że brama swobodnie otworzy się od dołu do góry.

Bramy garażowe – segmentowe

Bramy, które są segmentowe to przede wszystkim konstrukcje, które podobnie jak bramy rolowane umieszcza się na suficie garażu. Nie nawijają się one jednak na rolkę, ale zajmują powierzchnie całego sufitu garażowego. W ten sposób działają nieco szybciej.

Bramy segmentowe składają się z modułów, które bardzo łatwo można dopasować do swoich potrzeb. Mowa tutaj między innymi o zmianie ich koloru oraz materiału, z którego są zrobione. Są one również najbardziej estetyczne.

Bramy garażowe to między innymi rodzaj uchylny, segmentowy oraz rolowany. Wszystko zależy od preferencji właściciela oraz możliwości, jakie daje przestrzeń przed garażem.

Dodaj komentarz