pompy ciepla

Jak uzyskać dotacje na pompy ciepła?

Atrakcyjne warunku zakupu, pomoc w przygotowaniu dokumentacji i możliwość uzyskania dofinansowania, którego wartość może sięgnąć nawet 32 tysięcy złotych. Takie korzyści mogą skusić każdego, kto jeszcze się waha, do inwestycji w instalację w swoim domu pompy ciepła. Dodatkową korzyścią jest oczywiście znaczna oszczędność na kosztach ogrzewania i zaangażowanie się w działanie, które może zmniejszyć zanieczyszczenie naszej planety. 

Tanie i czyste źródło ciepła

Instalacja pompy ciepła to obecnie najbardziej opłacalna inwestycja energetyczna i proekologiczna, jaką może podjąć każdy właściciel domu jednorodzinnego. Dostępność programów dofinansowania, szybka realizacji i realna oszczędność, którą uzyskuje się zaraz po instalacji, sprawiają, że coraz więcej Polaków decyduje się na dotacje pompy ciepła w Zduńskiej Woli. Choć nie jest u nas jeszcze tak dobrze, jak w niektórych krajach zachodniej Europy, gdzie pompy ciepła są jedynymi sposobami ogrzewania, jakie można zainstalować w nowym budynku, to obraz energetyczny ciągle się poprawia. 

Sprzyjają temu rządowe i unijne programy, dzięki którym początkowy koszt instalacji i zakupu, może zostać obniżony nawet o 30%. To sprawia, że rośnie świadomość ekologiczna i chęć uczestnictwa w aktywności, która przynosi korzyści każdej stronie. 

Jak zwiększyć oszczędności i uzyskać prawie darmową energię elektryczną

Aby uzyskać jeszcze większą kwotę dofinansowania i jeszcze bardziej wpłynąć na obniżenie rachunków za ogrzewanie i prąd, warto zainwestować w panele fotowoltaiczne. W ten sposób nie tylko dotacje pompy ciepła w Kaliszu, ale również dofinansowanie fotowoltaiki mogą być wykorzystane w ramach jednej inwestycji. 

Dzięki dostarczaniu energii elektrycznej, której potrzebuje pompa ciepła z instalacji fotowoltaicznej, koszt ogrzewania może być jeszcze bardziej zminimalizowany. Nie zwlekaj i już teraz skontaktuj się z firmą, która na Twoim terenie wykonuje instalacje pomp ciepła, fotowoltaiki i wspiera inwestorów w uzyskaniu dofinansowania. Naprawdę warto.

Dodaj komentarz