Wzory ogrodzen aluminiowych na co postawic

Nowoczesne ogrodzenie aluminiowe. Jaki wzór wybrać?

Aluminiowe ogrodzenia są obecnie kupowane bardzo często przez osoby preferujące nowoczesny styl. Do dyspozycji jest wiele ciekawych wzorów. Co wybrać? Przyglądamy się ofercie producentów ogrodzeń aluminiowych.

Budowa aluminiowego ogrodzenia

Ogrodzenie z aluminium powstaje z profili wykonanych z tego materiału. Stosowane są wtedy zamknięte profile aluminiowe na ogrodzenie – https://fello.pl/ogrodzenia/ o prostokątnym przekroju, które mogą mieć różne szerokości – od 5 cm do nawet 25 cm.

Profile aluminiowe układane są głównie poziomo, dając wtedy nowocześnie wyglądające panele ogrodzeniowe. W ofertach producentów można znaleźć także ogrodzenia z pionowo montowanymi profilami, które wyglądają jak tradycyjne płoty.

Obecnie producenci oferują ogrodzenia panelowe z aluminium głównie w formie systemów ogrodzeniowych, w których skład wchodzą również furtki, bramy, słupki i elementy montażowe.

Ogrodzenia aluminiowe – pełne i ażurowe

Ogrodzenia wykonane z aluminium można podzielić na dwie kategorie pod kątem swojej budowy – pełne i ażurowe.

Pełne ogrodzenia aluminiowe charakteryzują się ścisłym ułożeniem profili, dzięki czemu zapewniają one maksymalny poziom prywatności na działce. Z kolei ogrodzenia ażurowe zbudowane są z profili ułożonych w odstępach. Odstępy mogą być równe lub mogą się zmieniać, aby ogrodzenie wyglądało atrakcyjnie.

Dostępne są także ogrodzenia aluminiowe żaluzjowe. W tych ogrodzeniach panele układane są pod kątem, dlatego zapewniają one jednocześnie przepływ powietrza, ale także lepiej chronią przed wzorkiem osób postronnych.

Kolory ogrodzeń z aluminium

Do wyboru jest wiele ciekawych wariantów ogrodzeń aluminiowych pod kątem ich kolorystyki. Panele malowane są na kolory z palety RAL. Wśród nich najczęściej wybierane są ogrodzenia w kolorach szarym, czarnym, brązowym.

Klienci mają także możliwość zakupienia ogrodzeń aluminiowych w innych kolorach niż standardowe. Klient ma wtedy możliwość wybrania koloru z palety, dzięki czemu ogrodzenie może wyglądać estetycznie i niebanalnie.

Drewnopodobne ogrodzenia aluminiowe

Wśród dostępnych ofert ogrodzeń aluminiowych można także znaleźć stylowo wyglądające ogrodzenia drewnopodobne. Produkowane są z profili ogrodzeniowych o wzorze drewna, dlatego przypominają one naturalne deski. Do dyspozycji są różne wybarwienia, dlatego można dopasować je do pomysłu na wykończenie otoczenia domu.

Drewnopodobne profile ogrodzeniowe mogą być także łączone w ramach paneli wraz z profilami w jednolitych kolorach, dzięki czemu mogą one wyglądać tak efektownie.

Wiele pomysłów na wykończenie otoczenia wokół domu można znaleźć na stronach internetowych producentów ogrodzeń.

Dodaj komentarz