Obudowy i osłony w branży biurowej – jak je wybrać?

COVID-19 spowodował wzrost popularności osłon, do których robienia były wykorzystywane płyty plexi. Jednak tego typu osłony już od lat są wykorzystywane w obiektach biurowych. Najczęściej pomiędzy poszczególnymi stanowiskami. Jak wybrać taką osłonę/obudowę? Pora to sprawdzić.

 

Czy płyty plexi można zamówić na wymiar?

Płyty z poliwęglanu są szeroko dostępne w sklepach budowlanych. Na pewno są one sprzedawane w formie płyt. Z nich można tworzyć przeróżne osłony, zadaszenia, czy też obudowy. Obudowy i osłony biurowe można zamontować bardzo łatwo. W pierwszej kolejności należy jednak wybrać ich odpowiedni wymiar.

Należy w pierwszej kolejności obliczyć, jak duże mają być płyty z poliwęglanu, a później zamówić dokładnie takie. Warto postawić na płyty o wysokiej jakości, aby były odporne na uszkodzenia mechaniczne. Do tego, należy je wykończyć dobrymi jakościowo profilami aluminiowymi, aby rzeczywiście były trwałe.

Dlaczego warto stawiać na płyty z poliwęglanu?

Na pewno osłony z poliwęglanu będą strzałem w dziesiątkę. Są bardzo odporne, a także trwałe. Można niskim kosztem naprawdę z głową i porządnie zagospodarować przestrzeń biurową. Co więcej, będzie to zrobione estetycznie. Klienci, jak i pracownicy będą w tego typu pomieszczeniach przebywać z dużą przyjemnością.

Na pewno pleksa na wymiar będzie odgrywała tutaj najważniejszą rolę. Później pozostaje ich jedyne rozmieszczenie po biurze i połączenie przy pomocy profili aluminiowych. Czy jest to takie trudne? Nie do końca. Dla firmy, która zajmuje się tego rodzaju pracami na co dzień, jest to przysłowiowa „bułka z masłem”.

Na pewno efekt zaskoczy pozytywnie każdego. Zaskakująca jest także trwałość tego materiału. Skoro sprawdza się jako zadaszenie tarasów, balkonów, werand, czy też jako główne tworzywo wykonania szklarni, to dlaczego miałby się nie sprawdzić w przypadku osłon wewnętrznych, które znajdują się w środku budynku, gdzie panują stałe temperatury. Byłoby to nielogiczne.

Dodaj komentarz