Postaw swój własny dom

Postaw swój własny dom!

Posiadanie własnego domku jednorodzinnego to dla wielu osób wręcz spełnienie ich najskrytszych marzeń. Postawienie takiego obiektu to jednak nie mały wydatek i większość osób nie będzie mogła pozwolić sobie na wybudowanie domku za gotówkę. Z pomocą przychodzą jednak oferty banków, które nadal udzielają pożyczek na dom, które umożliwiają jego budowę.

Otrzymanie kredytu na dom

Aby otrzymać kredyt na wybudowanie domu należy podejść do tej kwestii tak samo jak do ubiegania się o pożyczkę na mieszkanie. Tak naprawdę jest to ta sama kategoria pożyczek i udzielane są one praktycznie na tych samych warunkach. Przy budowie domku czynnikiem zwiększającym szansę na otrzymanie pożyczki może być oczywiście posiadanie działki budowlanej. Jest to traktowane podobnie jak wkład własny w kredyt. Jednak nawet jeżeli jeszcze działki nie posiadasz to Twoje szanse na otrzymanie pożyczki nie są całkowicie przekreślone. Nadal najważniejsze są zarobki. Jeżeli będą dość wysokie to bank bez żadnego problemu udzieli Ci pożyczki.

Długi okres spłaty domu

Pożyczki na dom są zazwyczaj udzielane na bardzo długi czas. Przy bardzo dużych pożyczkach może liczyć nawet na okres powyżej 20 lat spłaty. Jest to spowodowane tym, że pożyczki tego typu zazwyczaj dotyczą bardzo dużych kwot i tylko długi okres spłaty jest w stanie umożliwić spłatę pożyczki bez zbytniego obciążania swojego domowego budżetu. Okres spłaty można jednak dowolnie dostosować do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych a więc każdy będzie mógł być w pełni zadowolonym z tego co otrzymuje od banku.

1 Comment

  1. 20lat spłaty kredytu to długi okres, ale warto 😀

Dodaj komentarz