budowa domu od podstaw

Proces budowy domu od podstaw

Przyjęło się mówić, że każdy mężczyzna w swoim życiu powinien zrobić trzy rzeczy: spłodzić syna, zasadzić drzewo i zbudować dom. Łatwo powiedzieć, trudniej zrealizować. Szczególnie budowa domu wymaga dużego wysiłku, zaangażowania i nakładów finansowych. Jednak satysfakcja po samodzielnie przeprowadzonej inwestycji potrafi wynagrodzić wszelkie wyrzeczenia i niedogodności. Budowa domu od zakupu działki budowlanej po odbiór kluczy do wykończonego już budynku to nierzadko droga pełna nieprzewidzianych sytuacji, jednak nie da się całkowicie wyeliminować czynników ryzyka podczas tak poważnego przedsięwzięcia. Można jednak oszczędzić sobie nieco pracy wybierając gotowe projekty domów jednorodzinnych, które cieszą się coraz większą popularnością.

Budowa domu – formalności

Od pomysłu do szczęśliwej realizacji budowy jest bardzo daleko, jednak to wcale nie zraża nas do urzeczywistniania swoich marzeń. Jako naród budujemy coraz więcej, choć ilość formalności może być nieco przytłaczająca. Trzeba m.in. przeanalizować plan zagospodarowania przestrzennego, skorzystać z usług geodety, uzyskać wypis wyłączenia części gruntów z produkcji rolnej, złożyć wniosek o budowę domu jednorodzinnego czy załatwić formalności związane z przyłączeniem mediów. Budowa domu krok po kroku to wiele godzin spędzonych na wypełnianiu formularzy czy oczekiwaniu w kolejce w urzędzie, jednak nie da się tego kroku w żaden sposób pominąć.

Nowy dom – projekt budynku

Wzniesienie każdego budynku, niezależnie od jego docelowej funkcji, wymaga stworzenia projektu architektonicznego odpowiadającego wszelkim wymaganiom jego zleceniodawcy. Każdy z nas marzy o bezpiecznym, ciepłym, ale i wysoce funkcjonalnym domu dla całej rodziny, który przetrwa próbę czasu. Coraz więcej renomowanych firm na polskim rynku oferuje gotowe projekty domów jednorodzinnych, które pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Projekt indywidualny często wymaga nanoszenia wielu poprawek, które w końcowym rozrachunku decydują o sporych opóźnieniach w inwestycji. Co ważne, gotowy projekt również można modyfikować, a wszelkie zmiany można swobodnie konsultować z cenionymi architektami. Zobacz projekty od extradom.pl i przekonaj się, że budowa domu od A do Z nie jest taka straszna, jak ją malują.

Budowa domu jednorodzinnego – materiały wykończeniowe

Jednym z najważniejszych etapów w czasie budowy domu jest wzniesienie stabilnej i wytrzymałej konstrukcji budynku, która w dużej mierze determinuje bezpieczeństwo jego mieszkańców. Nie można jednak ujmować wagi kolejnego etapu przybliżającego nas do przeprowadzki, czyli wykończenia domu. Od wyboru pokryć podłogowych, ściennych i sufitowych po armaturę łazienkową czy meble kuchenne – każdy element jest na wagę złota. Dlatego warto wcześniej zaplanować najmniejszy detal inwestycji, a w przypadku braku umiejętności – rozdzielić zadania wśród profesjonalistów. Budowa domu to inwestycja długoterminowa, na której nie warto oszczędzać.

Dodaj komentarz