siatka ogrodzeniowa

Siatki ogrodzeniowe – jak stworzyć estetyczne ogrodzenie?

Czy z siatek można przygotować atrakcyjnie wyglądające ogrodzenie? Dzisiaj w ofercie producentów siatek można znaleźć wiele różnych wariantów tego typu materiału. Co wybrać, by ogrodzenie mogło prezentować się atrakcyjnie?

Dlaczego warto wybrać siatkę ogrodzeniową?

Do wykonania ogrodzenia można wykorzystać różne rodzaje materiałów. Wśród nich znajdują się również siatki ogrodzeniowe, które obecnie dostępne są w różnych konstrukcjach i kolorach do wyboru.

Wśród materiałów, jakie można wykorzystać do wykonania ogrodzenia, siatki wyróżniają się przede wszystkim bardzo atrakcyjną ceną. Sprawdzą się zatem wtedy, gdy budżet przeznaczony do wykonania ogrodzenia jest ograniczony. Nie oznacza to jednak, że trzeba traktować je jako ogrodzenie tymczasowe – odpowiednio dobrane mogą posłużyć na lata.

Zalety ogrodzeń z siatki:

  • niska cena
  • łatwy i szybki montaż
  • różne warianty do wyboru
  • odporność na czynniki pogodowe

Siatki ogrodzeniowe – plecione i panelowe

W sprzedaży można znaleźć wiele typów siatek ogrodzeniowych, które mogą być podzielone na dwie główne kategorie, czyli na siatki plecione oraz siatki panelowe. Producent siatek – http://sitodrut.com.pl może zaprezentować je w wielu wariantach pod kątem ich wysokości, szerokości, grubości drutu, wzoru oraz kolorystyki.

Siatki plecione są najtańsze. Wybierane są one głównie jako ogrodzenie boczne na działkę, czyli tam, gdzie nie jest ono aż tak widoczne. Można wtedy zasadzić przy nim rośliny, aby wyglądało atrakcyjnie.

Siatki panelowe, czyli panele ogrodzeniowe są bardziej estetyczne. Mają nowoczesny wygląd, są bardziej wytrzymałe i mniej podatne na uszkodzenia od siatek plecionych, które nieodpowiednio zamontowane lub wykonane mogą wyglądać nieestetycznie. Panele mogą być także wykończone dekoracyjnymi przetłoczeniami, falą na nabrzeżu, dlatego mają atrakcyjne wzornictwo.

Kolory ogrodzeń siatkowych

Wybierając siatki na ogrodzenie, warto dopasować je także pod kątem kolorystyki. Producent siatek może najczęściej zaoferować je w kilku standardowych wariantach kolorystycznych oraz dodatkowo w wariantach wykonanych na indywidualne zamówienie.

Najczęściej zamawiane są ogrodzenia w kolorach jak czarny, szary, zielony oraz brązowy, które mogą być dostosowane do wyglądu otoczenia oraz do budynku.

Podmurówka i słupki do siatki ogrodzeniowej

Aby ogrodzenie wyglądało atrakcyjnie, warto także zdecydować się na dodanie do niego ozdobnych elementów jak podmurówka oraz słupki ogrodzeniowe. Obecnie elementy te można kupić również jako gotowe bezpośrednio u producentów ogrodzeń.

Dodaj komentarz