W jaki sposób najtaniej ocieplić poddasze?

Budowa domu w klimacie, w jakim funkcjonujemy, zdecydowanie wymaga przez nas zastosowania odpowiedniej jakości rozwiązań konstrukcyjnych, jak również materiałów, dzięki którym zapewnimy skuteczną izolacją akustyczną oraz cieplną. Poddasze jest zdecydowanie tym miejscem, przez które może w sezonie grzewczym uciekać bardzo duża ilość ciepła. Skutecznym sposobem na to, aby uniknąć strat ciepła, jest oczywiście izolacja termiczna.

Decydując się na budowę domu zdecydowanie powinniśmy wybrać projekt, dzięki któremu możliwe będzie budowanie w określonych warunkach finansowych, brak opóźnień, a także stworzenie takiego wnętrza, dzięki któremu bez przeszkód unikniemy dyskomfortu.

Nasz dom przede wszystkim musi być dla nas przyjemny. To podstawowy warunek, dzięki któremu stworzymy sobie bardzo dobrą przestrzeń do życia.

Jedną z tych rzeczy, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę jest izolacja domu. Każdy dom, a raczej jego konstrukcja, ma miejsca, przez które mogą nastąpić znaczące straty ciepła. Jednym z takich miejsc jest poddasze. Na szczęście w odpowiednim czasie można takie poddasze dobrze ocieplić. Jak zrobić to najlepiej?

Ocieplenie poddasza wełną mineralną?

Wełna mineralna, którą można kupić praktycznie w każdym składzie budowlanym lub markecie, zdecydowanie jest jednym z najlepszych sposobów na to, aby uzupełnić przestrzeń między krokwiami, a co za tym idzie, ocieplić poddasze.

Możemy kupić wełnę, która nie tylko ma odpowiednią grubość, ale również taką, która charakteryzuje się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Wełna jest również materiałem wygodnym w układaniu.

Ocieplenie poddasza pianą PUR oraz celulozą?

Piana PUR to również bardzo dobrym sposób na to, aby bez żadnych przeszkód ocieplić dokładnie poddasze. To bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie, a przede wszystkim takie, dzięki któremu całość pracy zostanie wykonana bardzo szybko. Zaletą stosowania piany jest między innymi to, że rozchodzi się równomiernie we wszystkich kierunkach, nie trzeba jej docinać i sztukować, dokładnie wypełnia przestrzeń i nie tworzy pustych przestrzeni.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest również stosowanie do ocieplenia celulozy. Wełna celulozowa wdmuchana w skosy poddasza pozwala cieszyć się ciepłem przez całą zimę. W lecie, gdy mamy do czynienia z wysokimi temperaturami, celuloza również stanowi element chroniący wnętrze domu przed bardzo silnym nagrzewaniem. Taki rodzaj izolacji jest wyjątkowo skuteczny.

Dodaj komentarz