wylewka anhydrytowa

Wylewka anhydrytowa – co warto o niej wiedzieć?

Inwestycja w dobrej jakości podłogę w mieszkaniu jest bardzo ważna. Podkład podłogowy wylewany przed ułożeniem płytek czy desek gwarantuje solidność konstrukcji i nierzadko ułatwia skorzystanie np. z ogrzewania podłogowego. Można zdecydować się np. na wylewkę anhydrytową.

Czym jest wylewka anhydrytowa?

Wylewkę przygotowuje się przeważnie z suchego spoiwa takiego jak cement czy gips. Wylewka anhydrytowa może zostać łatwo rozrobiona do pożądanej konsystencji. Masa w takiej postaci zasycha dość szybko w porównaniu do podkładów cementowych, choć wybierając ten rodzaj trzeba dużo staranniej przygotować podłoże.

Wylewka anhydrytowa może mieć różną grubość, co zależy od pewnych obowiązujących norm. Normy z kolei odnoszą się do poszczególnych rodzajów obiektów i pomieszczeń. W przeciętnym domu mieszkalnym można poprzestać na najmniejszej wartości tego parametru.

Wylewka anhydrytowa – co poprzedza układanie podłogi?

Możliwe jest zlecenie całokształtu prac związanych z przygotowaniem podkładu podłogowego specjalistycznej firmie. Można zaufać doświadczeniu i wiedzy Termolit, dzięki czemu podłoga zostanie wykonana w krótkim czasie i bardzo starannie. Wylewki anhydrytowe wysychają w ciągu kilku dni i można prowadzić dalsze prace.

Podłogi Termolit mogą być od razu przygotowywane pod montaż ogrzewania podłogowego. Fachowcy zadbają o to, by wylewka miała odpowiednią grubość. Prace z reguły trwają tak krótko, jak to możliwe bez utraty jakości. W przypadku budynków mieszkalnych wystarczy kilka dni.

Wylewka anhydrytowa – właściwości

Osoby zdecydowane na tego rodzaju rozwiązanie w budynku muszą wiedzieć, że czas schnięcia to bardzo istotna kwestia. Niektórym może zależeć na szybkim użytkowaniu obiektu i chociażby z tego powodu ich wyborem będzie wylewka anhydrytowa. Czas wydłuża się dla grubszych posadzek np. w budynkach przeznaczonych dla przemysłu.

Podsumowując, warto wiedzieć, że wylewka anhydrytowa wymaga dokładnie przygotowanego podłoża, szybko schnie i może wytrzymać bardzo duże obciążenie.

Dodaj komentarz