7 inspiracyjnych trendów 2019 do Twojego mieszkania

Modne mieszkanie to marzenie wielu osób. Kierunki i standardy w aranżacji wnętrz stale się jednak zmieniają. Urządzając swoje lokum, warto więc znać najciekawsze trendy 2019. Oto siedem rozwiązań, które mogą stać się inspiracją i pozwolą na stworzenie modnego mieszkania.

Geometria

W 2019 roku zdecydowanie dominują geometryczne kształty. Oryginalne wzory w postaci m.in. wielościanów foremnych, trójkątów czy półokręgów, można zamieszczać niemal wszędzie. Modna geometria doskonale sprawdza się na ścianach (np. fototapetach – zobacz ofertę Foteks), dywanach, meblach, elementach oświetleniowych czy dodatkach. Wnętrze jest wówczas niebanalne, a jednocześnie zyskuje na harmonii.

Kolorystyka

Jednym z dylematów osób, którym zależy na modnym mieszkaniu, jest kolorystyka wnętrz. Trendy 2019 roku wskazują na pastelowe odcienie, dzięki którym pomieszczenia wydają się przestronne, jasne i spokojne. Chętnie stosowane są m.in. beże, róże czy błękity. Warto jednak postawić dodatkowo na mocniejszy akcent z nasyconą kolorystyką, która nada wnętrzom wyrazistości i charakteru. W łazience i kuchni – poza tradycyjną bielą – idealnie pasować będą elementy w odcieniach szarych, stalowych i metalicznych.

Roślinność

Trudno wyobrazić sobie modne mieszkanie, pozbawione elementów zieleni. Rośliny ożywiają i oczyszczają pomieszczenie, dodają energii i ciepła. Doskonale wpisują się przy tym w każde wnętrze, bez względu na styl. Trendem 2019 roku są zwłaszcza kwiaty doniczkowe. Szczególną popularnością cieszą się w ostatnich sezonach sukulenty, monstery, a także paprocie i fikusy. Ciekawym dodatkiem do roślinnych kompozycji mogą być fantazyjne donice, skrzynki lub osłonki.

Natura

Modne mieszkanie powinno zawierać różnego typu naturalne materiały, podkreślające życie zgodne z tradycją i ideą EKO. Poza roślinnością, ważne są również elementy kamienne i drewniane w postaci m.in. mebli, desek podłogowych, drzwi, płytek, kafli, ram okiennych i dekoracji. Wiele osób wykorzystuje w tym celu również zamienniki. Z pewnością są tańszą alternatywą, a często ich jakość jest na tyle dobra, że różnica bywa trudno dostrzegalna.

Dekoracja ścian

Moda na naturę, zieleń i wyraziste barwy przenosi się również na ściany. Doskonałą opcją są z pewnością tapety i fototapety, które zawierają wzory z motywami roślinnymi (KLIK) oraz mocne akcenty kolorystyczne. Ważny jest tu oczywiście umiar i wyczucie smaku. W przeciwnym razie łatwo o efekt odwrotny od założonego.

Własnoręczne ozdoby

Aranżacyjne trendy 2019 wiążą również z wykorzystaniem produktów DIY. Własnoręcznie tworzone ozdoby i akcesoria wnętrzarskie to niezwykle ciekawy element designerski, podkreślający indywidualny styl mieszkańców lokum. Wiele z takich gadżetów powstaje zgodnie z założeniami ekologii i recyclingu. Modne mieszkanie nie boi się więc ręcznie zdobionych dekoracji czy odnawianych mebli, którym daleko do masowej produkcji.

Modne lastryko

Każdy, kto pamięta czasy PRL-u, doskonale wie, czym jest lastryko. Ten popularny materiał budowlany to nic innego, jak rodzaj dekoracyjnego betonu z kruszywem. Kilkadziesiąt lat temu stosowano go głównie do produkcji parapetów czy posadzek. Okazuje się, że modne mieszkanie w 2019 roku również zawiera elementy z lastryko, przez co możliwe jest osiągnięcie efektu surowości i elegancji. Tworzone z niego płytki to jeden z istotniejszych trendów tego sezonu.

Dodaj komentarz