Najpiękniejsze wieżowce Warszawy

Najpiękniejsze wieżowce Warszawy

Jakimi budowlami może nas oczarować Warszawa? Choć zabytków na jej terenie nie brakuje, to wieżowce i nowoczesne biurowce wyróżniają się w panoramie tego miasta. Którym z nich warto przyjrzeć się dokładniej?

Współczesna Warszawa to blisko 40 wieżowców, w gronie których wyróżnia się charakterystyczna sylwetka Pałacu Kultury i Nauki. To jedna z warszawskich wizytówek, a zarazem – jedna z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych budowli w Polsce. Pałac ten ma 231 metrów wysokości, liczy sobie 42 piętra, przy czym najpopularniejsze jest piętro 30. Dlaczego? Bo to tu znajduje się słynny taras widokowy, do którego można szybko i bezpiecznie dostać dzięki windzie. Z 1908 roku pochodzi wieżowiec Centrali Telefonicznej Cedergren – pierwszy drapacz chmur w Warszawie, a swego czasu również najwyższy wieżowiec Imperium Rosyjskiego.

W przedwojennej panoramie Warszawy wyróżniał się też wieżowiec Prudential. I choć dziś jego 69 metry wysokości nie robią większego wrażenia, gmach ten wciąż zaliczany jest to grona najciekawszych perełek architektonicznych polskiej stolicy. A co ze współczesnymi obiektami? Tu na wyróżnienie zasługuje biurowiec Rondo 1 oraz słynne Złote Tarasy.

Lista ciekawych przykładów współczesnej architektury, jakimi może nas oczarować Warszawa, jest dość długa. Biurowce i mieszkalne wieżowce są tu przecież budowane przez cały czas. Nie brak w ich gronie takich obiektów, które już teraz cieszą się wielkim uznaniem i które stały się najlepszymi wizytówkami współczesnej Warszawy.

1 Comment

  1. na zdjęciu wygląda ładnie panorama

Dodaj komentarz