Korzystna lokalizacja nieruchomości

Korzystna lokalizacja nieruchomości

Zastanawiając się nad wyborem nieruchomości warto wziąć przede wszystkim pod uwagę jej lokalizację. Warto wiedzieć, że na wartość rynkową nieruchomości jej lokalizacja wpływa często aż w 30 procentach. W poniższym artykule można przeczytać o tym na co zwrócić szczególną uwagę oceniając to, czy nieruchomość jest korzystnie zlokalizowana.

W ocenie lokalizacji nieruchomości kierować się trzeba przede wszystkim tym jak wygląda jej sąsiedztwo oraz najbliższe otoczenie. Szczególnie istotne jest to, czy w najbliższej okolicy znajdują się obiekty użyteczności publicznej, takie jak chociażby przychodnie, sklepy, czy biblioteki. Dla młodych osób, które planują powiększenie rodziny bardzo ważna będzie również bliskość żłobków, przedszkoli oraz szkół. Warto również zwracać uwagę na parki i place zabaw. Istotne są również punkty usługowe oraz to czy można z nich z łatwością skorzystać, bez konieczności długotrwałych dojazdów.

Bardzo ważnym czynnikiem jest również dojazd do danej nieruchomości. Warto sprawdzić, czy istnieją dogodne połączenia samochodowe oraz czy można również skorzystać z komunikacji miejskiej. Uwagę zwracać należy także na to czy w pobliżu dostępne są miejsca parkingowe i czy będzie możliwość zakupu lub wynajęcia garażu.

Niezwykle duże znaczenie ma także stan prawny danej nieruchomości. Warto by był on odpowiednio uregulowany. Każda nieruchomość powinna mieć przede wszystkim założoną księgę wieczystą – do której nie są wpisane żadne prawa, które mogłyby daną nieruchomość obciążać. Co więcej, oprócz zwrócenia uwagi na stan prawny warto również zbadać stan techniczny nieruchomości. Nieruchomość powinna być oddawana w określony w umowie standardzie.

Kolejnym czynnikiem, który jest uwzględniany przy ocenie lokalizacji nieruchomości jest także bezpieczeństwo. Sprawdzić należy czy dany teren jest monitorowany. Znaczenie ma również odległość od najbliższego komisariatu policji lub siedziby straży miejskiej.

Dodaj komentarz