dom

Domy drewniane – dlaczego inwestycja w nie jest tak opłacalna?

Decydując się na budowę domu, należy podjąć decyzję, w jakiej technologii zostanie on wybudowany. Zanim wybrany zostanie projekt, należy zdecydować czy dom będzie drewniany czy murowany. Drewniane domy zyskują na popularności. Dlaczego inwestycja w nie jest tak opłacalna?

Zalety domów drewnianych

Budując dom, zależy nam na trwałości. Domy drewniane w Krakowie przy odpowiedniej konserwacji, mogą zachować świetną kondycję przez około 100 lat. Jedną z większych zalet mieszkania w drewnianym domu jest panujący w nim specyficzny mikroklimat. Dzieje się tak za sprawą samoregulacji wilgotności, dobrego obiegu powietrza i samoczynnego wytwarzania olejków eterycznych. Żywica, pochodząca z drzew iglastych ułatwia oddychanie i działa przeciwbakteryjnie. W domach drewnianych nie ma problemu z wilgocią. To świetne rozwiązanie dla alergików. Zaletą domów drewnianych jest stosunkowo łatwe przebudowywanie. Rozbudowa budynku nie sprawia zbyt dużego problemu. Zlikwidowanie lub dobudowanie ścian jest łatwiejsze niż w przypadku domów murowanych.

Dlaczego budowa drewnianego domu się opłaca?

Domy szkieletowe wykonane z drewna charakteryzują się prostą bryłą i konstrukcją. Ich budowa trwa znacznie krócej, niż w przypadku budowy domu murowanego. Inwestycja zajmuje 3-4 miesiące. Oznacza to, że kredyt na dom możemy spłacać, mieszkając już w swoich czterech kątach. Domy z drewna budowane są na zdecydowanie lżejszych fundamentach, a to oznacza, że koszt ich wybudowania będzie znacznie mniejszy. Dom drewniany to budynek ekologiczny. Jego budowa jest bardzo ekologiczna. Właściwości cieplne inwestycji są na wysokim poziomie. Dobrze wykonana termoizolacja domu, pozwala uzyskać małe straty ciepła. Dom szybko nagrzewa się zimą i długo utrzymuje ciepło.

Technologia murowana i drewniana różnią się od siebie dość znacznie pod względem czasu budowy, dostępności wykonawców oraz materiałów budowlanych. To, jaki dom wybierzemy, wynika ze zgromadzonego budżetu na inwestycję.

Dodaj komentarz