budowa domu

Ile może trwać budowa domu pod klucz?

Budowa domu pod klucz zyskuje coraz większą popularność. Oznacza ona, że budynek jest przygotowywany od fundamentów do wykończenia ścian. Jednym słowem można powiedzieć, że jest to budowa domu gotowego do zamieszkania. Jak długo trwa budowa domu pod klucz?

Czym jest budowa domu pod klucz?

Budowa domu to inwestycja bardzo kosztowna i długotrwała. Trzeba zadbać o wiele elementów. Znalezienie fachowców – murarzy, tynkarzy, dekarzy i innych to nie lada wyzwanie. Dlatego też, podczas budowy domu ważne jest znalezienie firmy, która kompleksowo wykona wszelkie działania, na przykład Jarosław Anioła Firma Budowlana. Dom może być zbudowany w stanie deweloperskim lub pod klucz.

Odbiór domu w stanie deweloperskim oznacza, że dom ma wykonane tynki wewnętrzne i zewnętrze, drzwi, okna, parapety, posadzkę betonową i rozprowadzone instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną czy grzewczą. Odbiór domu wykonane pod klucz oznacza, że wykonawca oddaje w nasze ręce dom w stanie, do którego można się od razu wprowadzać. 

Budowa pod klucz – ile trwa?

Budowa domu pod klucz zajmuje znacznie dużo więcej czasu niż budowa w stanie deweloperskim. Jest tez droższa Mimo to, tego typu sposób odbioru domu cieszy się dużą popularnością. Chodzi przed wszystkim o oszczędność czasu. Nie musimy szukać różnych fachowców i dogadywać z nimi terminów. Firma, która zajmuje się tego typu budową, współpracuje z licznymi fachowcami, którzy działają na jej zlecenie. Można powiedzieć, ze budowa domu pod klucz w Komornikach jest nawet szybsza niż samodzielne wykańczanie nieruchomości. Firma wykonująca dom zajmuje się koordynacją pracy w takich sposób, by była jak najbardziej efektowna. W większości wypadku wiele prac jest wykonywanych równocześnie. 

Budowa domu pod klucz uzależniona jest od metrażu budynku, skali prac, technologii i dostępności ekipy. Jeśli wszystko uda się zgrać w czasie, wówczas dom powstaje w ciągu 6-10 miesięcy. Dzięki budowie pod klucz można zaoszczędzić czas, a także pieniądze. 

Dodaj komentarz