jak przygotować podłoże do malowania elewacji

Jak przygotować podłoże na malowanie elewacji?

Czas na zmiany w wyglądzie swojego domu to przede wszystkim wiele różnego rodzaju prac, które należy dobrze zaplanować. Obejmuje to również popularne malowanie elewacji. Jak zrobić to skutecznie oraz co najważniejsze bezpiecznie? Fachowcy sprawdzają.

Malowanie elewacji i jej umycie

Z pewności malowanie elewacji w Opolu wymaga wcześniejszego umycia całego domu. Zazwyczaj wykonuje się to specjalnymi urządzeniami, które wykorzystują sprawdzone detergenty oraz wysokie ciśnienie. W ten sposób można pozbyć się zabrudzeń.

Ocieplenia poddasza w Kluczborku wymaga również odpowiedniego umycia, ale również i odtłuszczenia. W przypadku prac związanych z zewnętrzną warstwą budynku nie trzeba tego robić. Farba jest na tyle lepka, że pokrywa całą powierzchnię skutecznie.

Malowanie elewacji – usunięcie grzybów i pleśni

Nie można przeprowadzać malowania elewacji na powierzchnie, na których występują grzyby oraz pleśń. W ten sposób można między innymi doprowadzić do przebicia się wykwitów biologicznych na świeżą farbę, co nie usunie problemu, ale jeszcze bardziej go uwidoczni.

Zazwyczaj do usuwania takich zmian używa się specjalnych preparatów, które niszczą źródła biologiczne. Działają one bakteriobójczo i należy używać ich zgodnie z zaleceniami producenta. Często jest tak, że należy zostawić preparat na ścianie przez cały dzień.

Malowanie elewacji – próba koloru

W zależności od pierwotnego koloru elewacji można liczyć na inny efekt działania samej farby. Dzieje się tak, ponieważ w zależności od producenta, może mieć ona inny rodzaj krycia. Warto wtedy wykonać próbę koloru pokrywając niewielki fragment elewacji konkretną farbą.

Próba ma na celu pokazanie, jakich efektów można będzie się spodziewać. To bardzo ważne szczególnie dla osób, które chcą, aby ich budynek wyglądał tak, jak to sobie zaplanowali. Jeśli efekt nie jest satysfakcjonujący, to należy na początku pokryć elewację białą farbą w celu neutralizacji.

Dodaj komentarz