Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Każdy z domowników spędza tu sporo czasu w ciągu dnia, dbając o swoją higienę. Właśnie dlatego to wnętrze powinno być urządzone nie tylko w sposób ciekawy i przyjemny dla oka, ale również, a nawet przede wszystkim – funkcjonalny.
Kabina prysznicowa – jakie rozwiązanie wybrać?
Jednym z najważniejszych wyborów, przed którym stajemy podczas aranżacji łazienki, jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Decydując się na prysznic, wybory się nie kończą, ponieważ na rynku są obecnie dostępne liczne, zróżnicowane opcje dotyczące zarówno całych kabin, jak i zestawów natryskowych czy samych brodzików. Kabina prysznicowa może być zamontowana na kilka sposobów, a wybór konkretnego rozwiązania powinien być uwarunkowany przede wszystkim wielkością oraz układem pomieszczenia. Kabiny narożne umożliwiają funkcjonalne zagospodarowanie narożnika łazienki, świetnie pasując do niewielkich wnętrz, z kolei kabiny wnękowe pozwalają na wykorzystanie naturalnych wnęk znajdujących się w pomieszczeniu. Jednak najczęstszym rozwiązaniem są kabiny wolnostojące, w których brodzik prysznicowy (https://arenalazienek.pl/pl/c/Brodziki-prysznicowe/137) również może być dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Rodzaje brodzików
Wśród najbardziej popularnych rozwiązań są brodziki klasyczne, powierzchnie prysznicowe oraz brodziki podpłytkowe. Pierwsza z opcji jest możliwa do zamontowania płasko na wylewce lub na nóżkach, przeznaczona do obudowy panelem bądź płytkami. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele zróżnicowanych produktów, takich jak brodziki samonośne, wpuszczane w podłogę, o różnych kształtach. Kwadratowe, półokrągłe, prostokątne, okrągłe, a nawet heksagonalne – wszystko zależy od konkretnych preferencji. Klasyczne brodziki prysznicowe mają głębokość wahającą się od 5 do 30 centymetrów. Osobom, które szukają ciekawych rozwiązań, można zaproponować brodziki prysznicowe antypoślizgowe lub wyposażone w dysze masujące. Co do materiału, wybór dotyczy brodzików akrylowych, ceramicznych oraz wykonanych ze stali emaliowanej. Pierwszy wariant jest lekki i łatwy do formowania, jednak podatny na matowienie i zarysowania. Druga opcja jest zdecydowanie cięższa, ale charakteryzuje się gładką powierzchnią oraz łatwością utrzymania czystości. Brodzik ze stali emaliowanej to najtrwalsze rozwiązanie, jednak ewentualnego uszkodzenia mechanicznego czy odprysku nie da się w żaden sposób naprawić. Jak widać, propozycji jest wiele, dlatego warto dobrze zastanowić się przed wyborem konkretnego rozwiązania i dopasować je do własnych potrzeb oraz oczekiwań.