sufit podwieszany

Montaż sufitów podwieszanych – jak wygląda w praktyce?

Montaż sufitów podwieszanych wykonuje się zazwyczaj w dużych pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym. Lekka konstrukcja umieszczana jest poniżej stropu i spełnia zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną. Jak wygląda instalacja w praktyce? Wyjaśniamy.

Na czym polega montaż sufitów podwieszanych?

Montaż sufitów podwieszanych w Warszawie wykonują najczęściej firmy usługowe specjalizujące się w wykańczaniu wnętrz. Sam proces instalacji wymaga wcześniejszego zaprojektowania oraz przygotowania niezbędnych elementów konstrukcyjnych, między innymi płyt gipsowo-kartonowych w odpowiednich wymiarach, a także siatki spoinowej oraz zbrojącej. Może być konieczna także wełna mineralna, która służy do ocieplenia sufitu.

Montowanie sufitów podwieszanych to proces dość skomplikowany i wymagający dużej precyzji. Konieczne jest przeprowadzenie dokładnych pomiarów. Do tego celu należy użyć precyzyjnych i profesjonalnych narzędzi. Każdy element musi być idealnie spasowany i pasować w odpowiednie miejsce na zamontowanej przy suficie siatce zbrojącej. Aby efektywnie przeprowadzić montaż potrzebna jest praca przynajmniej dwóch osób. Najlepiej więc zlecić to zadanie firmie, która oferuje kompleksowe wykończenie pod klucz w Warszawie.

Jak w praktyce wykonuje się montaż sufitów podwieszanych?

Montaż rozpoczyna się od wyznaczenia poziomu sufitu podwieszanego i określeniu jego przyszłych wymiarów. Do tego celu najczęściej używa się precyzyjnych mierników laserowych. Następnie na zaznaczonych liniach montuje się profile przyścienne.

Do elementów znajdujących się przy ścianach montuje się profile główne. Są to stabilne i duże wieszaki na których umieszcza się następnie końcówki nośne. Stanowią one podstawowy element szkieletu sufitu podwieszanego. To właśnie na nich zawiesza się płyty gipsowo-kartonowe. W razie potrzeby przycina się je na odpowiednie wymiary.

Na koniec procesu montażu wykonuje się szpachlowanie przestrzeni między poszczególnymi płytami. Gdy wszystkie spoiny są dokładnie przykryte i wyschnięte, można przystąpić do malowania sufitu.

Dodaj komentarz