opony do maszyn

Opony 26.5r25 – poznaj ich charakterystykę

Opony przemysłowe to szeroka gama produktów o wielu zastosowaniach. Czym charakteryzują się opony 26.5r25?

Opony 26.5r25 – czym się charakteryzują

Świat opon jest naprawdę szeroki, a każdy typ ogumienia jest w stanie znacznie się od siebie różnić. Dzisiaj przypatrzymy się jednemu, konkretnemu typowi ogumienia. Czym charakteryzują się opony 26.5r25 i skąd bierze się właściwie ich oznaczenie, które dla laików może być dość niezrozumiałe? Pierwsza wartość, jaką mamy w typie tej opony, to jej szerokość i profil, który zmienia się w zależności od tego, jak duża jest opona i do jakich zadań ma ona służyć. Literka R w nazwie odpowiada zaś za oznaczenie typu opony – w tym przypadku jest to więc oczywiście opona radialna. Na sam koniec mamy liczbę 25, która w tym przypadku odpowiada za średnicę felgi – tutaj więc wyniesie ona 25 cali. Najczęściej opony 26.5r25 będą charakteryzowały się prędkością maksymalną 50 km/h, zaś w zależności od producenta i typu samej opony wartość nacisku może się zmieniać. Najczęściej jednak tego typu opona będzie w stanie wytrzymać nacisk o wysokości nawet 11 500 kilogramów!

Do jakich pojazdów nadadzą się opony 26.5r25?

Nazwy tego typu opon są tak skonstruowane, by można było je z łatwością dopasować do konkretnych maszyn przemysłowych czy budowlanych, a także do konkretnych modeli. Gdzie więc jest w stanie nadać się opona 26.5r25? Taki komplet to dla przykładu świetne opony do ładowarki, ale również dzięki kontsrukcji radialnej i bezdętkowej sprawdzi się świetnie we wszelkiego rodzaju dźwigach czy wozidłach. Opcji jest więc naprawdę wiele i można mówić o tej oponie jako o wyborze dość uniwersalnym.

W poszukiwaniu opony 26.5r25 – gdzie najlepiej jest się w nią zaopatrzyć?

Jeżeli poszukujesz opony typu 26.5r25, z pewnością warto od razu skierować się do zaufanego i profesjonalnego sklepu z oponami przemysłowymi. Znajdziemy tam naprawdę wiele różnych modeli opon, w tym z pewnością tak popularny i często wybierany typ, jak 26.5r25.

Dodaj komentarz