remont dachu

Remonty dachów – na jakie pokrycie dachowe warto postawić?

Remont dachu to coś co prędzej czy później spotka chyba każdy budynek. Mimo nowoczesnego budownictwa dach jest częścią budynku, która szczególnie jest narażona na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg, grad czy też ciepło i zimno. Dlatego właśnie bardzo ważne są regularne prace konserwatorskie pod kątem dachu. Czasami może zdarzyć się tak, że wymagana będzie wymiana pokrycia dachowego. Wówczas warto wiedzieć co nieco na ten temat.

Czy wymiana pokrycia dachowego jest droga?

Remonty dachów zazwyczaj nie kojarzą się z tanimi przedsięwzięciami. Trzeba mieć na uwadze też to, że rzeczoznawca może zalecić różne techniki renowacji pokrycia. Dosyć kosztownym rozwiązaniem jest usunięcie aktualnego pokrycia dachowego na rzecz nowego. Ten proces wymaga również zabezpieczenia dachu na czas remontu, który nie należy do najkrótszych. Innym rozwiązaniem jest z kolei nałożenie nowego pokrycia bez ściągania aktualnego. Jest to dużo tańsze i mniej inwazyjne rozwiązanie, jednak wszystko zależy od tego, co zaleci rzeczoznawca. Warto też zaznajomić się z różnymi rodzajami pokryć dachowych.

Jakie pokrycia dachowe można wyróżnić?

Przeprowadzając serwis dachów, trzeba zaznajomić się z kilkoma rodzajami pokryć, które są dostępne na rynku. Popularne są pokrycia bitumiczne. Wyróżniają się tym, że są bardzo uniwersalne i elastyczne. Wyglądają dodatkowo bardzo przyjemnie dla oka. Gonty bitumiczne są dobrym rozwiązaniem w przypadku dachów o dużym skosie. Trzeba zauważyć jednak, że ten rodzaj pokrycia ma dosyć słabe właściwości termoizolacyjne. Pośród pokryć można wyróżnić też blachodachówki. Są to lekkie pokrycia dachowe wykonane z aluminium lub stali. Posiadają specjalne wzmocnienie i charakteryzuje ich stosunkowo niska cena. Popularne bywają też pokrycia przeźroczyste, które stosuje się w przypadku budynków gospodarczych czy też tarasów.

Warto skorzystać z profesjonalnej firmy

Układanie blachy dachowej Olkusz jest zajęciem precyzyjnym i musi być przeprowadzane przez odpowiednich specjalistów. Profesjonalna firma jest w stanie doradzić najbardziej optymalne pokrycie dachów. Warto korzystać z takich firm, gdyż ułożenie pokrycia łatwo jest zepsuć.

Dodaj komentarz