Co zrobić, aby mieć komfort mieszkania latem?

W jaki sposób zapewnić sobie komfort mieszkania latem?

Użytkowanie pomieszczeń w trakcie największych upałów, gdy temperatura na dworze przekracza ponad 30 stopni Celsjusza potrafi być naprawdę mało komfortowe. Poprzez montaż specjalnych markiz czy montaż klimatyzacji można znacząco schłodzić wnętrza.

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim fala upałów. Dla osób, które mieszkają we wnętrzach bezpośrednio narażonych na mocne nasłonecznienie jest do dość duży problem. Gdy temperatura za oknem przekracza 30 stopni Celsjusza to wewnątrz pokoju może wynosić około 30. To praktycznie uniemożliwia normalne funkcjonowanie, zwłaszcza w nocy, kiedy jest bardzo duszno. Rozwiązaniem jest oczywiście montaż zasłon, rolet, markiz, a także montaż klimatyzacji.

Rolety i markizy do okien

Jednym ze sposobów na ograniczenie nasłonecznienia jest montaż rolet, żaluzji i markiz do okien. Takie osłony okienne mocno ograniczają dopływ słońca do pomieszczenia bądź całkowicie go odcinają. Rolety i żaluzje można montować od wewnętrznej strony okien, natomiast markizy montowane są od zewnątrz. Jest to rozwiązanie praktyczne, bo zapobiega nagrzewaniu się szyb.

Montaż klimatyzacji przenośnej lub klimatyzacji w formie instalacji

Na rynku dostępne są klimatyzatory przenośne, ale ich komfort użytkowania jest znacząco niski. Rozwiązaniem jest montaż klimatyzacji (klimatyzatory ścienne bądź sufitowe). Wykonanie instalacji klimatyzacji sprawi, że otrzymamy możliwość utrzymania komfortu cieplnego w sposób ciągły, ekologiczny i praktycznie bezobsługowy. Klimatyzacja w domu to coraz popularniejsze rozwiązanie, które w zasadzie powoli (przynajmniej w nowych domach) staje się standardem. Niewątpliwym plusem klimatyzacji jest również możliwość dogrzewania pomieszczeń. Klimatyzatory są niewielkich rozmiarów, wykonane estetycznie – nie będą więc pogarszać wyglądu pomieszczenia.

Zobacz także: https://e-web.pl/jak-wybrac-dobra-firme-od-montazu-klimatyzacji/

Pozostałe metody raczenia sobie z upałem

Wybierając projekt domu i przystępując do budowy warto dokładnie przyjrzeć się rozkładowi pomieszczeń i tak posadowić budynek, aby pomieszczenia szczególnie użytkowane, jak salon, sypialnia, pokój dziecka znajdowały się od strony mniej nasłonecznionej. Dopływ światła można również regulować poprzez rozmiar okien, a także zalesienie działki. Sadzenie drzew daje cień, choć na jego efekt oczywiście trzeba czasami trochę poczekać. Montując klimatyzację mamy praktycznie natychmiastowy efekt chłodu.

Dodaj komentarz