wystroj lazienki

Wanny retro – czym się charakteryzują?

Pierwsze skojarzenie z wanną retro może przywodzić na myśl ciężki egzemplarz wanny zajmującej połowę łazienki. Miłośnicy stylu jednak wiedzą, że określenie jest bardzo szerokie i najczęściej dotyczy po prostu eleganckich wanien o opływowym kształcie. Przypominają bardziej wanny w spa niż typowe wyposażenie domu.

Efektownie wyglądające wanny retro

W łazience można miło spędzać czas np. po pracy, w relaksującej kąpieli. Inwestując w wanny retro ma się możliwość nabycia wanny szerokiej i głębokiej, w której można wygodnie się zanurzyć. Dodatkowo jest ona dekoracyjna i upiększa całe pomieszczenie. To do niej dopasowuje się resztę wyposażenia.

Dobrane do wanny np. baterie retro sprawią, że aranżacja będzie wyglądała na konsekwentną i elegancką. Można wybierać wśród różnych wzorów i zdecydować się na taki, który podkreśli wygląd łazienki. Kolorystyka też jest zróżnicowana i klienci mają możliwość za pomocą takich dodatków stworzyć w pełni oryginalną kompozycję.

Co wyróżnia wanny retro?

Poza wysoką elegancją i funkcjonalnością warto zwrócić uwagę, że podobnie jak ceramika łazienkowa w stylu retro, wanna sprawia nostalgiczne, romantyczne wrażenie. W szczególności wiąże się to z klasycznymi modelami na nogach. Nóżki mogą być proste, ale też ozdobne, co zwiększa zauważalnie dbałość o detal.

Niektóre rodzaje wanien nie mają nóżek, ale są produkowane pod wymiar i można umieścić je np. w narożniku. Są też zwykłe, różniące się od typowo stosowanych jedynie efektownym wykończeniem. Łazienka klasyczna silnie kojarzy się z komfortową wanną, ale jeśli poza kąpielami dla kogoś ważny jest prysznic, można wyposażyć się również w kabinę.

Retro łazienki – domowe centrum relaksu

Wanna retro jest głównym elementem domowego centrum relaksu. Otoczona pasującymi dodatkami, kolorystycznie wyróżnia się na tle jasnych ścian i podłogi. Niezależnie od wybranej opcji będzie wyglądała bardzo efektownie. Dla osób, które lubią odpoczywać w kąpieli, retro łazienki oferują naprawdę wiele.

Podsumowując, ważnym elementem łazienek w stylu retro jest duża wanna. Może posiadać nóżki albo być modelem bardziej zbliżonym do klasycznego.

Dodaj komentarz