pralko suszarka

Dlaczego warto zainwestować w pralko-suszarkę i jak działa takie urządzenie?

Pralko suszarka to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które nie mają dużo miejsca w mieszkaniu na rozstawianie tradycyjnego prania. Co więcej, urządzenie polecane jest osobom, które nie chcą wilgoci w mieszkaniu. Dowiedz się, jak działa pralko-suszarka.

Pralko-suszarka zamiast tradycyjnej suszarki

Tradycyjna suszarka powoli odchodzi do lamusa. Zajmuje ona sporo miejsca i sprawia, że w domu pachnie nieprzyjemnie wilgocią. Dlatego dzisiejsza technologia podsuwa nam zupełnie inne i do tego praktyczniejsze rozwiązania. Przykładem jest pralko-suszarka. Stanowi ona połączenie dwóch urządzeń. Świetnie nadaje się do mieszkań, w których jest mało miejsca. O najważniejszych zaletach pralko-suszarki opowiemy w dalszej części artykułu.

Co warto wiedzieć na temat pralko-suszarki?

Pralko-suszarka daje gwarancję oszczędności miejsca. Co więcej, pomaga w uporządkowaniu prac domowych. Dzięki temu można nie tylko wyprać ubrania, ale także je wysuszyć. Wiesz, jak działa pralko-suszarka? Dowiesz się więcej, pod adresem: https://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/53212-jak-dziala-pralko-suszarka. Po wyjęciu z bębna odzież będzie nie tylko świeża i czysta, ale przede wszystkim sucha. Urządzenie pomaga nie tylko pozbyć się wilgoci z ubrań, ale także dba o ich stan. Istotne jest to, że proces suszenia w urządzeniu trwa od godziny do dwóch godzin w zależności od wybranego programu. Jest to naprawdę niewiele, ponieważ na tradycyjnej suszarce garderoba może schnąć nawet 2 dni. Urządzenia te mają na swoim pokładzie nadmuch zimnego powietrz. Jest to rozwiązanie, które skutecznie chroni przed gnieceniem odzieży. Dzięki temu bardzo często nie trzeba prasować ubrań.

Co warto wiedzieć na temat konstrukcji pralko-suszarki?

Na rynku najczęściej mamy do czynienia z urządzeniami kondensacyjnymi. W tym przypadku najważniejszym elementem jest specjalny silnik, który wprawia w ruch pasek napędowy bębna i wentylator. Pasek nawija się na komorę bębna i rolkę napinającą. Dzięki temu bęben obraca się przy suszeniu, jak i przy praniu. Dużą popularnością cieszą się również urządzenia z silnikiem interwałowym. Jest on cichy, wytrzymały i wydajny. Wyróżnia się też dłuższą żywotnością.

Jak działa pralko-suszarka kondensacyjna?

Pralko-suszarka kondensacyjna ma zamknięty system pętli. W bębnie umieszczone są grzałki, które podgrzewają powietrze i przepuszczają je przez ubrania. Później w wymienniku ciepła jest ono chłodzone i ulega skraplaniu. Woda zostaje przemieszczona przez wąż odpływowy. Powietrze pozostawione w bębnie podgrzewa się jeszcze raz i proces powtarza się tak długo, aż całe pranie wyschnie.

Jak działają pralko-suszarki wywiewowe?

Warto także powiedzieć o zasadzie działania pralko-suszarek wywiewowych. Taki rodzaj urządzenia jest rzadziej spotykany. Suszenie polega na pobraniu powietrza z otoczenia i podgrzaniu go. Powietrze takie jest przepuszczane przez odzież, aż do wysuszenia. Para wodna uzyskana w wyniku wysokiej temperatury odprowadzana jest przez specjalny odpowietrznik. Działanie tak długo powtarza się, aż do pełnego wysuszenia.

Pralko-suszarka ma wiele zalet. Oczywiście nie oznacza to, że każdy musi w nią inwestować. Przed zakupem warto rozważyć, jaką przestrzenią w domu się dysponuje. Gdy łazienka jest mała pralko-suszarka będzie idealnym rozwiązaniem. Za zakupem tego sprzętu przemawia także funkcjonalność i wygoda. Warto także wspomnieć o krótkim czasie suszenia.

Dodaj komentarz