drzwi

Drzwi wewnętrzne na stare futryny – jak wybrać najlepsze?

W wielu mieszkaniach znajdują się dość stare drzwi, które nie wyglądają estetycznie. Montaż nowych często wiąże się jednak z koniecznością demontażu starych futryn i założenia nowych, co jest niezwykle kosztowne. Można sobie z tym poradzić kupując drzwi wewnętrzne na stare futryny. Gdzie je znaleźć i jak wybrać najlepsze?

Gdzie znaleźć drzwi wewnętrzne na stare futryny?

Z racji na wiek budynków drzwi wewnętrzne na stare futryny w Warszawie to dość popularny wybór. Wynika to z tego, że wymiana drzwi wraz z futryną to proces kosztowny, a także generujący sporo zabrudzeń. Dlatego warto postarać się i znaleźć drzwi wewnętrzne, które będą pasować do starej futryny. Tutaj najlepiej postawić na firmę, która się w tym specjalizuje.

Wybierając firmę, która specjalizuje się w montażu drzwi wewnętrznych na stare futryny mamy pewność, że wybierzemy drzwi, które będą pasować przede wszystkim w kwestiach montażowych do futryny. To nie wszystko, gdyż dobre przedsiębiorstwa, które oferują taką usługę są w stanie nawet nałożyć nakładki na starą futrynę tak, by ta pasowała kolorystycznie do nowych drzwi.

Jak wybrać drzwi wewnętrzne na stare futryny?

Podstawa przy wyborze drzwi wewnętrznych na stare futryny to oczywiście dobór drzwi, które będą miały odpowiednie wymiary, a także umiejscowienie zawiasów. To musi pasować do zawiasów, które znajdziemy w futrynie, gdyż w innym wypadku montaż drzwi na starej futrynie będzie znacznie utrudniony lub po prostu kompletnie niemożliwy. Wybierając drzwi warto również postarać się, by pasowały kolorystycznie do starej futryny.

Dlaczego warto postawić na montaż drzwi wewnętrznych do starej futryny?

Założenie drzwi wewnętrznych na starą futrynę ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to opcja znacznie mniej kosztowna niż wymiana futryn. Taka czynność generuje bowiem sporo kosztów, a do tego wymaga tak naprawdę przeprowadzenia małego remontu, co będzie wiązać się ze sporym zabrudzeniem mieszkania. Dodatkowo w ten sposób można zamontować drzwi na nawet niezbyt estetycznej futrynie, gdyż firmy, które się tym zajmują oferują montaż nakładek na stare futryny, które sprawią, że będą się dobrze prezentować.

Dodaj komentarz