gabinet

Jak urządzić domowe biuro? 5 prostych kroków do funkcjonalnego gabinetu

Coraz więcej firm decyduje się na to, aby delegować pracowników do wykonywania pracy w domu. Dodatkowo większa część specjalistów, przedstawicieli wolnych zawodów, nie chce dojeżdżać do biura, głównie z uwagi na stratę czasu oraz koszty związane na przykład z paliwem. Rozwiązaniem jest oczywiście aranżacja własnego biura, w domu, pod ręką. O czym powinniśmy pamiętać, gdy chcemy cieszyć się komfortowym home office? Pamiętajmy przede wszystkim o 5 podstawowych kwestiach.

Praca z domu ma wiele zalet. Nie musimy wstawać tak wcześnie, gdybyśmy jechali do biura. Oszczędzamy na biletach, na paliwie, nie amortyzujemy własnego samochodu. Dodatkowo możemy odpoczywać w ciągu dnia, załatwiać sprawy urzędowe. Większa swobodność pracy i nastawienie na zadaniowość – to niewątpliwe plusy.

Niemniej jednak musimy odpowiednio przygotować sobie miejsce do pracy. O czym powinniśmy pamiętać?

Naturalne oświetlenie zapewni klimat do pracy

Jeżeli mamy taką możliwość, na gabinet powinniśmy wybrać pomieszczenie z największym dostępem do światła dziennego. Naturalne doświetlenie wnętrza sprawi, że nie będziemy odczuwać tak mocno zmęczenia. Odpoczywać będą również nasze oczy.

Sprawna wentylacja

O niej również zapominamy, a jest to niezwykle ważny czynnik. Udrożnione kratki wentylacyjne, dostęp do okna i możliwość wietrzenia sprawią, że będziemy czuć się świeżo i komfortowo.

Tylko potrzebne meble

Trudno pracować, gdy nie mamy odpowiednich mebli biurowych. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie było ich zbyt dużo. Zatłoczony gabinet sprzyja bałaganowi i utrudnia organizację pracy. Biurko, fotel biurowy, szafa na dokumenty, kontenerek na drukarkę w zupełności nam wystarczą do wykonywania obowiązków.

Brak dodatków

Często aranżując domowe biuro, kupujemy dużą ilość dodatków, np. figurki, plakaty, piłki, instalujemy konsolę do gry czy montujemy telewizor. Warto pamiętać, że ilość dodatków powinna być przemyślana, nie powinny one utrudniać pracy, rozpraszać nas.

Stonowana kolorystyka

Jasna, stonowana kolorystyka to najlepsze rozwiązanie, gdy chcemy pracować wydajniej, nie przeciążać naszej głowy oraz oczu. Jeżeli szukamy ukojenia, warto pomyśleć o kupnie kwiatów, przemyślany dobór roślin. Im więcej naturalnej zieleni, tym lepszy mikroklimat i warunki pracy. Dodatkowo pamiętajmy, że niektóre rośliny mają właściwości prozdrowotne oraz oczyszczają powietrze.

Jeżeli odpowiednio zaaranżujemy domowe biuro, praca będzie przyjemniejsza.

Dodaj komentarz