kontener

Jak wybrać firmę oferującą kontener na gruz?

Wypożyczenie kontenera na gruz jest stosunkowo łatwe. Na rynku działa cała masa podmiotów oferujących tego rodzaju usług. Ale skąd wiadomo, że korzysta się z najlepszej oferty? Oto trzy czynniki, które należy porównać przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Lokalizacja

Jest to prawdopodobnie najważniejszy czynnik przy wyborze firmy dostarczającej kontenery na gruz. Dlaczego? Ponieważ od tego zależy, ile wydasz na jego wynajem. Im bliżej miejsca pracy znajduje się firma dostarczająca kontenery, tym niższy będzie całkowity koszt. Powód jest prosty – łatwiej im dojechać na miejsce, które jest zlokalizowane kilka kilometrów do siedziby firmy. Korzystaj więc z usług podmiotów, które znajdują się w Twoim mieście. Na przykład jeśli potrzebny jest Ci kontener na gruz w Łodzi, to skorzystaj z lokalnej firmy.

Doświadczenie

Upewnij się, że firma dostarczająca pojemniki na gruz ma wystarczające doświadczenie w realizacji tego typu projektów. Dzięki temu będą wiedzieć, jak duży kontener będzie potrzebny i ile czasu zajmie im jego dostarczenie. Nie chcesz przecież żadnych niespodzianek, gdy przyjadą z za dużym kontenerem lub nie będą mieli pojęcia, jaki rodzaj odpadów wymaga utylizacji.

Żeby sprawdzić doświadczenie podwykonawcy, zweryfikuj, ile lat dana firma działa na rynku. Zorientuj się również, jakie ma opinie wśród osób, które w przeszłości korzystały z ich usług. Jeśli są one w większości pozytywne, to można z dużym prawdopodobieństwem sprawdzić, że jest to firma godna polecenia.

Cena

Dostajesz to, za co płacisz. Niska cena może wydawać się dobrym interesem, ale może wiązać się z ukrytymi opłatami, które później zwiększą koszty – często są to opłaty za wywóz lub przekroczenie ustalonego limitu kilogramów. Ponadto, tańsze nie zawsze znaczy lepsze.

Z drugiej strony, nie wart również przepłacać za dostarczenie kontenerów na plac budowy. Może się to wydawać dziwne, ale często zdarza się sytuacja, w której wynajem kontenera w jednej firmie jest nawet kilkaset złotych droższy niż w drugiej. Porównaj więc oferty kilku dostawców, aby mieć pewność, że wybierasz najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie.

Dodaj komentarz