czyste powietrze

Oczyszczacz powietrza do salonu w domu – z nawilżaniem czy bez?

Oczyszczacz do powietrza to prawdziwy hit ostatnich lat, który coraz częściej wpisujemy na listę obowiązkowych zakupów. Niestety jakość powietrza w Polsce, jest daleka od poprawności, a nasze miasta zajmują niechlubne miejsca w czołówce najbardziej zanieczyszczonych.

Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli od różnych producentów, dzięki temu możemy dowolnie przebierać, tak aby wybrać jak najlepszy do konkretnego pomieszczenia. Salon jest jednym z największych pomieszczeń, które znajdują się w domu, czy mieszkaniu, dlatego wymaga szczególnego doboru także pod kątem powierzchni do filtracji.

Zacznijmy od początku: czyli dlaczego warto kupić oczyszczacz do powietrza?

Wspomniana już jakość powietrza w Polsce jest delikatnie mówiąc nie najlepsza, szczególnie odczuwalna jest w sezonie grzewczym, jak również w okresie największego pylenia. Kiepska jakość powietrza to nie tylko nieprzyjemny zapach na dworze i nisko osiadająca się mgła, ale przede wszystkim duża szkodliwość dla zdrowia, rozwoju czy samopoczucia.

Na jakie układy oddziałuje wdychanie zanieczyszczonego powietrza:

  • układ oddechowy

  • układ krwionośny

  • układ nerwowy

  • układ rozrodczy.

Ponadto długotrwałe oddychanie zanieczyszczonym powietrzem w tym smogiem, negatywnie oddziałuje na koncentrację, zdrowy sen, czy rozwój obu półkul mózgu. Negatywne skutki są również daleko płynące, a ich eliminacjia może być bardzo trudna. Dlatego najlepiej będzie zapobiegać, niż później musieć leczyć. Skutecznym rozwiązaniem do domów i mieszkań jest dobrej klasy oczyszczacz.

Oczyszczacze powietrza co znajdziemy w sklepach?

Zacznijmy od tego, że urządzenie do sterylizacji powietrza powinniśmy kupować jedynie w profesjonalnych sklepach, w których znajdziemy:

  • oczyszczacze do powietrza bez jonizacji

  • oczyszczacze powietrza z jonizacją bez funkcji nawilżania

  • oczyszczacze powietrza z jonizacją i funkcją nawilżania

To jaki model wybrać zależeć będzie nie tylko od pomieszczenia, w którym zamierzamy umieścić urządzenia, ale również od wilgotności powietrza. Jeśli powietrze jest zbyt suche warto postawić na urządzenie 3 w 1 , czyli oczyszczacz z jonizacją i nawilżaczem.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do salonu?

Salon to miejsce reprezentatywne, ale także o większej powierzchni, przez co rozsądniejsze będzie zainwestowanie w urządzenie z funkcją jonizacji, która wspiera filtrację powietrza, a także dodatkowo je odświeża. Jonizacja powietrza to także wyregulowanie elektrostatyczności, co sprawia, że na meblach osiada mniej kurzu. Częstym wyborem wśród klientów jest oczyszczacz powietrza z nawilżaczem. Czy słusznie? Oczywiście jeśli pojawiają się problemy ze zbyt suchym powietrzem, funkcja nawilżania będzie jak najbardziej przydatna i odpowiednia, szczególnie jeśli jest to duża przestrzeń. Natomiast, jeśli stopień wilgotności jest w normie, taka funkcja nie będzie konieczna.

Najpopularniejszymi oczyszczaczami do powietrza są marki Sharp, Vestfrost, IDEAL, czy Coway, idealnie będą nadawać się zarówno do salonu, jak i innych przestrzeni w domu i mieszkaniu.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz