rolety do okien

Rolety na wymiar – 3 powody dla których warto na nie stawiać

Wybór rolet to nie lada wyzwanie. Rynek budowlany aż pęka w szwach od mnogości wzorów, kolorów czy formatów takich przesłon. Jeśli stoimy przed decyzją kupna nowych rolet, warto jest zastanowić się, jakiego typu przesłony nas interesują. Coraz bardziej modne stają się rolety na wymiar. Poznajmy 3 powody, dla których warto na nie stawiać.

Dlaczego rolety na wymiar są tak modne?

Jak sama nazwa wskazuje, rolety na wymiar w Katowicach to specjalne przesłony okienne zaprojektowane na życzenie klienta. Oznacza to, że możemy swobodnie dopasowywać je do każdego okna, niezależnie od jego wymiarów, rodzaju oraz położenia na ścianie. Zaprojektowana zgodnie z wymiarami roleta nie tylko lepiej będzie się prezentować na oknie, lecz często jest po prostu bardziej funkcjonalna od popularnych gotowców.

Niejednokrotnie do jej produkcji wykorzystuje się lepszej jakości materiały. Z drugiej strony warto mieć jednak tę świadomość, że nie wszystkie rolety w tak zwanych wymiarach standardowych muszą być tanie. To powoduje, że dawało się znaleźć produkty niskiej jakości z materiałów importowanych z Dalekiego Wschodu.

Rolety na wymiar a mnogość modeli

Bardzo ważne jest to, iż rolety na zamówienie będą w całości wpisywały się w nasze oczekiwania wizualne. W supermarkecie kupimy roletę klasyczną, jej wersję mini, plisowaną bądź bambusową, jednak to te o indywidualnych wymiarach czy kolorach będą o wiele bardziej efektowne. Mogą czasem pojawiać się gotowe rolety rzymskie, żaluzje drewniane czy nawet dachowe. Dobrze dopasowana roleta nie pozostawi jednak niekontrolowanych prześwitów, skutecznie ochroni przestrzeń okienną przed nadmiernym nasłonecznieniem, a co za tym idzie – spełni pokładane w niej nadzieje.

Gotowe rolety a różna jakość i odporność

Popularne marketowe rolety z niskiej półki cenowej nie gwarantują z kolei zbyt dobrej wytrzymałości. Często kupowane są tylko po to, aby za chwilę zmienić je na nowe i często lepszej jakości. Ze względu na fakt, że w różnych sklepach meblowych sprzedaje się wyłącznie gotowce, klientów wabią niskie ceny. Niestety za nią w parze idzie także przeciętna jakość. W firmie DM Projekt zadbane są wszelkie szczegóły, od jakości materiałów po wytrzymałość dodatkowych elementów.

Dodaj komentarz